RK73H1ETTP15R0F
Mfr.Part #:
RK73H1ETTP15R0F
Datasheet:
Description:
Chip SMD Resistors 0402(1005 Metric) SMD/SMT Thick Film 15 Ω 1 % 100 mW 100 ppm/°C
ParameterValue
Composition(Kit Type)Thick Film
Resistance15 Ω
Temperature Coefficient100 ppm/°C
Tolerance1 %
Max Operating Temperature155 °C
Min Operating Temperature-55 °C
RoHSCompliant
PackagingReel
Number of Terminations2
Height - Seated (Max)0.4 mm
Power Rating100 mW